• No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Little

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Act

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★