Sort by

Ash Vitus Raymer has logged 29 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Criminal

Criminal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry