• Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★