• Soul

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Rent

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie Over the Rainbow

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • A Christmas in Royal Fashion

    ½

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Nappily Ever After

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½