Cara has logged 218 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Song for Christmas

A Song for Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas in Royal Fashion

A Christmas in Royal Fashion

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry