Cara has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry