• Atari: Game Over

    ★★★

  • 25 to Life

    ★★

  • The Sheik

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Marc Maron: Thinky Pain

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • World War Z

    ★★½

  • Man of Steel

    ★½

  • UnHung Hero

    ★★

  • Stoker

    ★½

  • Iliza Shlesinger: War Paint

    ★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Pusher

    ★★

  • The Philly Kid

    ★½

  • Jim Gaffigan: Mr. Universe

    ★★★

  • Occupation: Fighter

    ★★½

  • The Iron Lady

  • Knuckle

    ★★½

  • The Flat

    ★★½

  • Conan O'Brien Can't Stop

    ★★½

  • Fightville

    ★★½

  • Being Elmo: A Puppeteer's Journey

    ★★★★½

  • The Green Hornet

    ★½

  • The Wrath of Cain

    ½

  • The Hammer

    ★★

  • I Saw the Devil

    ★★½

  • Reggie Watts: Why Shit So Crazy?

    ★★★

  • Life 2.0

    ★½

  • Winnebago Man

    ★★★

  • Phantom Punch

  • Tyson

    ★★★

  • Fighter

    ★★★

  • Saw IV

    ★★½

  • Dragon Wars

  • Saw III

    ★½

  • Jackass Number Two

    ★★★★½

  • The Illusionist

    ★★½

  • Saw II

    ★★½

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★★

  • The Devil's Rejects

    ★½

  • The Aristocrats

    ★★½

  • Zombie Nation

    ½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★½

  • Mean Girls

    ★★½

  • Walking Tall

    ★½

  • The Machinist

    ★★★★

  • Saw

    ★★★

  • Primer

    ★★★★

  • Leprechaun: Back 2 tha Hood

    ★★

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • When the Last Sword Is Drawn

    ★★★½

  • Leprechaun in the Hood

  • Galaxy Quest

    ★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • American History X

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★½

  • Event Horizon

    ★★

  • The Fifth Element

    ★★★★

  • Leprechaun 4: In Space

    ★★½

  • The Cable Guy

    ★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Sonatine

    ★★★★½

  • Passenger 57

    ★½

  • Awakenings

    ★★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Valhalla

    ★★

  • The Thing

    ★★★

  • Raging Bull

    ★★★½

  • The Deer Hunter

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½