Sort by

CardboardSnake has logged 41 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Flat

The Flat

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fighter

Fighter

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reggie Watts: Why Shit So Crazy?

Reggie Watts: Why Shit So Crazy?

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Philly Kid

The Philly Kid

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iliza Shlesinger: War Paint

Iliza Shlesinger: War Paint

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dragon Wars

Dragon Wars

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Marc Maron: Thinky Pain

Marc Maron: Thinky Pain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombie Nation

Zombie Nation

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marjoe

Marjoe

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marjoe

Marjoe

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wrath of Cain

The Wrath of Cain

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hammer

The Hammer

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Stoker

Stoker

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry