mike has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
California Split

California Split

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry