Sort by
  • Tin & Tina

    ★★

  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★★★

  • Burning Patience

    ★★★½

  • The Murmuring

  • The Outside

    ★½

  • Lot 36

    ★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Chile '76

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Intrusion

  • Squid Game

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Host

  • A Whisker Away

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Maggie Simpson in

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Miracle in Cell No. 7

  • Fractured

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Chicuarotes

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★