Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Somos.

Somos.

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mask Girl

Mask Girl

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Edit this entry  
17
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Infierno

El Infierno

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Moxie

Moxie

2021
×
★½
Edit this entry  
10
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★½
Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★
Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★
Edit this entry  
25
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry