• The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dark Glasses

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Diabolik

    ★★½

  • Dog Cop 7: The Final Chapter

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Inu-Oh

    ★★★½

  • America Latina

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Other Tom

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Freaks Out

    ★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★½

  • The Inner Cage

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Semiotic Plastic

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Crypt Monster

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Game of the Year

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Predators

    ★★½

  • Antebellum

    ★½

  • Come True

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Covered Sun

    ★★½