Sort by

carlman97 has logged 218 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Changeling

Changeling

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Consequences of Love

The Consequences of Love

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Enforcer

The Enforcer

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Il Grido

Il Grido

1957
×
★★★
Edit this entry  
11
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Man Up

One Man Up

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Go Home

Go Home

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★½
Edit this entry  
14
The Crypt Monster

The Crypt Monster

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Nati morti

Nati morti

×
★★½
Edit this entry  
07
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killer

The Killer

1989
×
★★½
Edit this entry  
01
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Intervista

Intervista

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★½
Edit this entry