• John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Little

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

  • Isn't It Romantic

  • Don't Let Go

  • Velvet Buzzsaw

  • Monos

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • This Is Not Berlin

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Serenity

  • Glass

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Two Times You

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Leona

    ★★★½

  • Head Count

  • Maniac

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • The Good Girls

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Mothers' Instinct

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★

  • Teen Spirit

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★½

  • Greta

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Skin

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Beyond The Mountain

    ★★★½

  • The Insomnia Club

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Capernaum

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Arctic

    ★★★★

  • Overboard

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★★½

  • Parallel

    ★★★★