• War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Band Aid

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Chasing Coral

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Michael Che Matters

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405

    ★★★★★

  • Supersonic

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Colossal

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Piper

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Before I Wake

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★½

  • Keanu

    ★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Midnight Special

    ★★½

  • 11.22.63

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Friend Request

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Ronaldo

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½