• Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Tokyo Ghoul

    ★★★½

  • The Future Diary

    ★★★★½

  • Elfen Lied

    ★★½

  • Anohana: The Flower We Saw That Day

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★

  • Thor

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • The Impossible

    ★★★★

  • Up

    ★★★½

  • Your Lie in April

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Death Note

    ★★★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★½