CJ has logged 190 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Unconditional

Unconditional

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★½
Edit this entry  
29
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Safe

Safe

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
White Reindeer

White Reindeer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Of All the Things

Of All the Things

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Guy's In Love With U Mare!

This Guy's In Love With U Mare!

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Status: It's Complicated!

Status: It's Complicated!

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
American Dreamz

American Dreamz

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sisters & Brothers

Sisters & Brothers

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Case of You

A Case of You

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
She's The One

She's The One

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
What Richard Did

What Richard Did

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bit Player

The Bit Player

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Parkland

Parkland

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scatter My Ashes at Bergdorf's

Scatter My Ashes at Bergdorf's

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burning Bright

Burning Bright

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mistress

The Mistress

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
That's What She Said

That's What She Said

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry