• Antlers

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Spell

    ★★½

  • Cadaver

  • The Empty Man

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The VelociPastor

    ★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Ghostland

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Game of Death

  • Columbus

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Long Live the Royals

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Deathgasm

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★