carlosray45 has logged 37 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Legend

Legend

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Project Grizzly

Project Grizzly

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry