• Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★

  • Supersonic

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★½

  • Nerve

    ★★★

  • Sofía Niño de Rivera: Exposed

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • How to Be Single

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Krampus

    ★★½

  • Creed

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Riley's First Date?

    ★★★

  • Amy Schumer: Live at the Apollo

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

    ★★★

  • Everything Is Copy

    ★★★★★

  • Sanjay's Super Team

    ★★½

  • The Similars

    ★★★

  • The Intern

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Where to Invade Next

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

    ★★½

  • Digging for Fire

    ★★★

  • 6 Years

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★½

  • People, Places, Things

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Jenny's Wedding

    ★★★

  • The Gift

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Road Trip

    ★★½

  • 7 Days in Hell

    ★★★★

  • Ricki and the Flash

    ★★½

  • Offline Dating

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★½

  • Ted 2

    ★★½

  • A Deadly Adoption

    ★★½

  • Paper Towns

    ★★★

  • Minions

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Entourage

    ★★★

  • Results

    ★★

  • Hot Girls Wanted

    ★★★

  • Circle

    ★★★★

  • Love

    ★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Amy

    ★★★½

  • Tomorrowland

    ★★

  • Hot Pursuit

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★★

  • Tig

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Man Up

    ★★★½