Carlos has logged 25 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nick Offerman: American Ham

Nick Offerman: American Ham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Feast

Feast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Amira & Sam

Amira & Sam

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Coffee in Berlin

A Coffee in Berlin

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Infinite Man

The Infinite Man

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry