• Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • French Water

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Creating The Queen's Gambit

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★½

  • I’m No Longer Here: A Conversation with Guillermo Del Toro & Alfonso Cuarón

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Nocturne

    ★★

  • Totally Under Control

  • Soul

    ★★★½

  • Black Box

    ★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Come True

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • PVT Chat

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • Host

    ★★

  • Good Boy

    ★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Sputnik

    ★★

  • Honeydew

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Charm City Kings

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Relic

    ★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Fight

    ★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★