carlosxmartinez has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
21
Eraserhead Stories

Eraserhead Stories

2001
×
Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry