• The Voyeurs

  • Afterlife of the Party

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Die in a Gunfight

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Ascendant

    ½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Son

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Dry

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Superintelligence

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Cadaver

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Flashback

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • The New Mutants

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Host

    ★★★

  • Archive

    ★★★

  • Looks That Kill

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ½

  • The Dark and the Wicked

  • Anything for Jackson

    ★★★

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½