Sort by

Carly Roth has logged 31 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Sitting in Bars with Cake

Sitting in Bars with Cake

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wildflower

Wildflower

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bros

Bros

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Perfect Pairing

A Perfect Pairing

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
About Alex

About Alex

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Lagoon: The Awakening

Blue Lagoon: The Awakening

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry