• Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Here Today

    ★★★½

  • kid 90

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Then Came You

    ★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Mrs. America

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Glorias

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Jasper Mall

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

  • Little Women

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

  • Hustlers

  • Judy

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • The Truth

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Wine Country

  • Circus of Books

  • Other Music

  • Gentleman Jack

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Missing Link

  • Booksmart

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Late Night

  • The Farewell

  • After the Wedding

    ★★½

  • Dumplin'

  • Mary Poppins Returns

  • Her Smell