Carly has logged 12 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry