• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Phoenix Rising

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Through My Window

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Jolt

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Grace

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Jiu Jitsu

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Paramedic

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Fantasy Island

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Sergio

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Come Away

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Son of a Rich

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

  • The Silence of the Marsh

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

  • It Chapter Two