Sort by

Carmen has logged 215 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ash Lad: In Search of the Golden Castle

The Ash Lad: In Search of the Golden Castle

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Battle of the Damned

Battle of the Damned

2013
×
Edit this entry  
26
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mess You Leave Behind

The Mess You Leave Behind

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stand

The Stand

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Jurassic Games

The Jurassic Games

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ravenous

Ravenous

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Intruders

Intruders

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tamara

Tamara

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Game of Death

Game of Death

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
23
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bakery in Brooklyn

Bakery in Brooklyn

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Palm Trees in the Snow

Palm Trees in the Snow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Just a Little Chemistry

Just a Little Chemistry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Next Skin

The Next Skin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry