Sort by

Carmen has logged 44 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★½
Edit this entry  
26
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
½
Edit this entry  
22
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
11:14

11:14

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sergio

Sergio

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Method

The Method

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
03
Big Stan

Big Stan

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry