• The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Girls Just Wanna Have Blood

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Uncanny Annie

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • School Spirit

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bad Samaritan

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Catcalls

    ★★★★

  • 10/31

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Camera Obscura

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Tales of Halloween

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Moonwalkers

    ★★★

  • As Above, So Below

    ★★½

  • Suburban Gothic

    ★★★★½

  • The Road Within

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Stuck in Love

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • The Borrowers

    ★★★

  • Demons Never Die

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Megan Is Missing

    ★★★

  • Scream 4

    ★★★★★

  • Killing Bono

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Insidious

    ★★

  • Road Train

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • The Final Destination

    ★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★★

  • Red Riding: The Year of Our Lord 1983

    ★★★★

  • Red Riding: The Year of Our Lord 1980

    ★★★★

  • Red Riding: The Year of Our Lord 1974

    ★★★★

  • Cherrybomb

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★★

  • 30 Days of Night

    ★★★½

  • An American Crime

    ★★★★

  • The Girl Next Door

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • The Orphanage

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Return to Halloweentown

  • Final Destination 3

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★