• Don't Look Up

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Fractured

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • One Small Step

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • I Feel Pretty

    ★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Studio 54

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Fauve

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½