caroline has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Bill Cunningham New York

Bill Cunningham New York

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry