Sort by

Carolina has logged 184 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Problem Child: Leslie Jones

Problem Child: Leslie Jones

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ferdinand the Bull

Ferdinand the Bull

1938
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Colors of the Mountain

The Colors of the Mountain

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La playa DC

La playa DC

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Marie's Story

Marie's Story

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Snervous Tyler Oakley

Snervous Tyler Oakley

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Light Motif

Light Motif

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suicide Troops of the Watchtower

Suicide Troops of the Watchtower

1943
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Las Cartas Del Gordo

Las Cartas Del Gordo

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Dos mujeres y una vaca

Dos mujeres y una vaca

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Anatomy of a Love Seen

Anatomy of a Love Seen

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
3 Generations

3 Generations

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Miss María, Skirting the Mountain

Miss María, Skirting the Mountain

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wakan

Wakan

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dust Buddies

Dust Buddies

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Separation

The Separation

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Here's the Plan

Here's the Plan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The David S. Pumpkins Halloween Special

The David S. Pumpkins Halloween Special

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beauty

Beauty

2014
×
★★★★
Edit this entry