sian has logged 111 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oliver!

Oliver!

1968
×
Read the review Edit this entry  
08
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Breathless

Breathless

1960
×
Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
Read the review Edit this entry  
16
Vagabond

Vagabond

1985
×
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry