Sort by

luna has logged 22 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

2016
×
Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry