• The Suicide Squad

  • Carta aberta à Gilberto Nogueira (...)

    ★★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • A Modern Farewell

    ★★★★★

  • 365 Days

    ★★★

  • Sergio

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • Undone

    ★★★★★

  • American Son

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Room

    ★★

  • Guava Island

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Despite Everything

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Minha Vida em Marte

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Colette

    ★★★

  • Fala Sério, Mãe!

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Woody Woodpecker

    ★★

  • Duas de Mim

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★★★★

  • What the Health

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Couples Counseling

  • Moana

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★

  • All About Asado

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Back and Forth

    ★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • Mother's Day

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • Till Luck Do Us: Part 3

    ★★★★

  • S.O.S.: Women to the Sea 2

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★★

  • Vai Que Cola: O Filme

    ★★★★

  • The Intern

    ★★★★

  • Meu Passado Me Condena 2

    ★★★

  • Amy

    ★★★★★

  • Air Bridge

  • The DUFF

    ★★