• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Godmothered

    ★★½

  • The Prom

    ★★

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Antebellum

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Charm City Kings

    ★★★

  • Tesla

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Glorias

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Two of Us

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Seberg

    ★★