Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
About Last Night

About Last Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
About Last Night...

About Last Night...

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Revolver

Revolver

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snatch

Snatch

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry