zoe has logged 300 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Swan

The Swan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rope

Rope

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Smart House

Smart House

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tron

Tron

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★
Edit this entry