zoe has logged 39 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bitter Orange

Bitter Orange

2013
×
Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Just Peck

Just Peck

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Remember the Daze

Remember the Daze

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trouble with Bliss

The Trouble with Bliss

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Basmati Blues

Basmati Blues

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Gambler

The Gambler

2014
×
★½
Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Rampart

Rampart

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Weighting

Weighting

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hoot

Hoot

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hair

Hair

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Walt: The Man Behind the Myth

Walt: The Man Behind the Myth

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry