RSS feed for caro
  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★

    ffh is just anti-drone propaganda send review

  • Rocketman

    Rocketman

    ★★★★

    no cops at pride just baby elton john and his flashlight

  • Pokémon Detective Pikachu

    Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

    mewtwo omg my thicc kween

  • Someone Great

    Someone Great

    ★★★

    girl was ready to drop $1,500 dollars for that shitty ass venue concert? and for WHAT?

  • The Perfect Date

    The Perfect Date

    ★★

    celia? oh she’s different !

  • Unicorn Store

    Unicorn Store

    ★★

    y’all want her?

  • Shazam!

    Shazam!

    ★★★

    zachary levi to dr siva: stopppp itt seriously stoppp

  • The Dirt

    The Dirt

    ★★

    imagine how tired we are

  • Dumbo

    Dumbo

    ★★½

    dumbo?? dumbo?? oh god he cant hear us he has big ass ears on

  • Captain Marvel

    Captain Marvel

    ★★★★★

    carol danvers to every man in the movie: you fuckin IDIOT colossal DUMBASS colossal M O R O N

  • La La Land

    La La Land

    ★★★★★

    logging this bc i went to an 80s synthpop night yesterday and you bet i went OFF when they played I Ran

  • Beautiful Boy

    Beautiful Boy

    ★★★★

    god this movie has me in pieces i— i’m so shaken up by it, it definitely has its technical flaws but i think it captured the feeling of desperation, hopelessness and distress in just the right way. timothees performance was awe-striking and it makes everything feel closer to home