Carrie has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Protégé

The Protégé

2021
×
Edit this entry  
22
Kate

Kate

2021
×
Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The End of the Affair

The End of the Affair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
21
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Edit this entry  
20
White House Down

White House Down

2013
×
Edit this entry  
19
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
Edit this entry  
13
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Edit this entry  
13
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
Edit this entry  
08
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Soapdish

Soapdish

1991
×
Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
TINA

TINA

2021
×
Edit this entry  
04
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry