Carrie has logged 19 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Edit this entry  
29
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
25
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Reds

Reds

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry