• The Mission

  • Girl Picture

  • TikTok, Boom.

  • The Cow Who Sang A Song Into The Future

  • To the End

  • Emergency

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Rumble

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★

  • Olaf Presents

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

  • Night Teeth

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The First Wave

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Escape the Undertaker

    ★★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Diana: The Musical

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Wolf

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • My Son

    ★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • The Survivor

    ★★★½

  • Charlotte

    ★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★

  • The Desperate Hour

    ★★½

  • Montana Story

    ★★★

  • Dashcam