Carson has logged 266 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
25
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
22
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Stay Close

Stay Close

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Little Hands

Little Hands

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Uncle Thomas: Accounting for the Days

Uncle Thomas: Accounting for the Days

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sister

Sister

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
12
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Aquarela

Aquarela

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★½
Edit this entry  
02
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry