Sort by
  • The Unbinding

    ★★★★★

  • Asteroid City

  • 65

    ★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Significant Other

    ★★

  • The Offering

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Pearl

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★½

  • Thirteen Lives

  • Downton Abbey: A New Era

  • Umma

  • X

  • I Want You Back

  • The Long Night

  • Fresh

  • Antlers

  • The Black Phone

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Barbarians

    ★★

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

  • Hellbender

    ★★★½

  • The Cursed

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Benedetta

  • The Deep House

  • False Positive

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Power

  • The Devil Below

  • Censor

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Love and Monsters

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • The Old Ways

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

  • Greenland

  • The Silencing

  • Irresistible

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Boys from County Hell

  • Emma.

    ★★★★★

  • His House

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Turning

  • Little Women

  • 1917

  • The Gentlemen

  • Watchmen

  • The Irishman

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Other Lamb

  • The King

  • Ready or Not