• The Northman

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Flag Day

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • See for Me

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Empty Man

    ★★