Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
18
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Crash

Crash

1996
×
★★½
Edit this entry  
07
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry