• Pig

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Some Kind of Bastard

  • The Comey Rule

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • The Wrong Missy

    ★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½